header image

Türkiye'deki Operasyonumuz

Huhtamaki Turkey geniş ürün yelpazesi, müşteri odaklı servis ve uluslararası tecrübesi ile hızla büyümekte...

1971 yılında kurulan Güven Plastik A.Ş, 1997-2000 yılları arasında Huhtamaki ile geçirilen ortak sürecinden sonra Eylül 2010 itibari ile Huhtamaki Turkey Gıda Servisi Ambalajı A.Ş adını alarak Huhtamaki Global'in bir üyesi olmuştur.

Büyükçekmece- İstanbul'daki 22.000 m2 kapalı alanında Ağustos 2009 yılına kadar 200 den fazla çalışanı ile PP, PS, ABS, PVC, PLA, APET ve kağıt hammaddelerini kullanarak termoform, enjeksiyon ve kağıt teknolojilerinde üretim gerçekleştirmiştir. 2009 yılında Huhtamaki'nin Dünya genelinde endüstriyel plastik ambalaj üretiminden çekilme kararı alması ile firmamız aynı çatı altında "HUHTAMAKİ TURKEY GIDA SERVİSİ AMBALAJI A.Ş." olarak kağıt şekilleme teknolojisine dayalı gıda servisi kağıt bardakları ve diğer tamamlayıcı ürünler (kağıt kaplar ve PS,PP,PE gıda servisi ambalaj ürünleri) ile faaliyetine devam etmektedir.

Burger King, Coca Cola, Pepsi, Nestle, Kraft, Metro, Migros, Carrefour, Efes Pilsen gerek kendi markaları gerekse Huhtamaki dizayn ürünler ile hizmet verdiğimiz müşterilerimizden bazılarıdır. Tüm müşterileri için her zaman en yaratıcı çözümler sunan Huhtamaki Turkey Catering ve Perakende sektörlerinin yanında; Fast Food, sıcak soğuk içecek pazarı için tek kullanımlık plastik ve kağıt ambalaj alternatifleri sunmaktadır.

Diğer Huhtamaki Üniteleri ile hem teknik hemde satış anlamında iş birliği içinde olan Huhtamaki Turkey, farklı Ülkelerden yenilikçi ürünleri ile, pazar trendleri ve bugünün ve yarının tüketici tercihleri doğrultusunda müşterilerine geniş bir ürün gamı sunmaktadır.